انتشار : شنبه, 01 فوریه 2014

اسناد ساواک خوزستان / دستگیری مبارزان دزفولی و اعضای گروه منصورون

به اشتراک گذاشتن
برچسب ها

دزفیل / وجود خیل عظیم دانشجویان دزفولی در دانشگاههای سراسر کشور بخصوص تهران که مرکز تحولات سیاسی و جنب و جوش اسلامی بود و به ارمغان آوردن طلیعه‌های نهضت پرشور حضرت امام در میان مردم متدین دزفول که نارضایتی عمیق از مظاهر فساد و دین ستیزی رژیم ستم شاهی را از اعماق جان خود احساس می‌نمودند، از عوامل مهم در ایجاد نطفه‌های آغازین نهضت اسلامی مردم ایران در شهرستان دزفول بوده است.

شکل گرفتن تشکل‌های اسلامی ـ انقلابی و تشکیل گروههای زیرزمینی مسلحانه، ‌گروه گروه جوانان پرشور و متدین دزفول را مجذوب خود ساخت. حمایت همه جانبه کسبه و بازاریان متدین شهرستان دزفول از حرکت انقلابی جوانان این دیار، به ایجاد جبهه واحد و منسجمی از فداییان امام خمینی در نیمه اول دهه پنجاه شمسی در شهرستان دزفول و دیگر شهرهای خوزستان انجامید.

خیل شهدای دزفول، گویا ترین سند در همگامی و تأثیر بسزای مردم این شهرستان در پیروزی و به بار نشستن انقلاب خونرنگ اسلامی مردم ایران می‌باشد.

دزفول یکبار دیگر نقش عظیم و محوری خود را در شکل‌گیری تمدن اسلامی و برپایی حکومت حقّه تشیع ایفا نمود و همانگونه که در هزاره‌های پیشین عهده‌دار ادامه تمدن عظیم «عیلام» و حفظ آثار و دستاوردهای تمدن نیاکان ما بوده است، با ایفای رسالت عظیم خود در انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بر اهمیت خود در اتصال حلقه‌های مقدس تمدن اسلامی صحّه گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کد امنیتی *