انتشار : دوشنبه, 09 سپتامبر 2013

السلام ای حضرت سبزقبا السلام ای سبز پوش شهر ما

یکی از فرزندان باب الحوائج حضرت امام موسی بن جعفر(ع)حضرت محمد بن موسی الکاظم معروف به سبزقبا(ع) در شهر دارالمؤمنین و پایتخت مقاومت ایران (دزفول قهرمان)است .

دزفولی های عاشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع)از قدیم الایام و از آن زمانی که این سید سبز پوش میهمان عزیزشان شد ، برای آن حضرت میزبان خوبی بوده اند و خواهند بود .

دزفولیان و همه کسانی که این نگین شهر یعنی سید سبز پوش را زیارت کرده اند عشق و ارادتشان را نیز به او نشان داده اند .

بــر سـر درِاین شهر، تورا سبز نوشتیم

بر جان و زمینِ دلِ خود عشقِ تو کِشتیم

گـــــر باز کنی سبــــزقبا،باغ شفاعت

جـانـا بـــه قیامت ، همگی اهل بهشتیم

مرقد مطهر حضرت سبزقبا(ع)در طول تاریخ یادآور مقاومت مردمی است که به آن حضرت عشق می ورزند ، خصوص دوران دفاع مقدس .

کیست که آن دوران را درک کرده باشد و شبهای سبزقبا(ع) به یادش نباشد شبهای گریه و اشک و ناله ، شبهای کنار ضریح نشستن همراه با دوستان شهیدمان و شبهای یا ربَّنا ، یا الهنــا و تا سحر الغوث و آتنــا .

وکیست که آن دوران را درک کرده باشد و صحنه های اعزام نیروهای رزمنده به جبهه را فراموش کرده باشد آن زمان که یزله می گرفتیم و شعار سر می دادیم ، چفیه می چرخاندیم و مادرانمان را به دنبال خویش می کشاندیم و آنان به همراه تمام شهر چه خوب بدرقمان می کردند .

مزار مقدس سبزقبا(ع) تا هست جایگاه اهل دل است ، حرمش فضای دعاست ، بارگاهش مهبط ملائکه است و گنبدش نگین همیشه سبز شهرمان دزفول استوار و مقاوم .

محمد حسین درچین

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کد امنیتی *